Horvát-Magyar Geomatematikai ankét a Kutatócsoport társszervezésével
A Magyarhoni Földtani Társulat Geomatematikai Szakosztály vezetőségének főszervezésével és a Paleoklíma2ka Kutatócsoport közreműködésével május 10-13 között Pécsett kerül megrendezésre a 20. Geomatematikai Ankét, mely egyben a 9. Horvát-Magyar Geomatematikai Kongresszus .
Eddig, közel 60 kutató, számos szakterület képviselője jelentkezett előadással hazánkon kívül Horvátországból, Ausztriából, Spanyolországból és Angliából. A rendezvényen a legtöbb magyarországi egyetem mellett vállalkozások képviselői is szép számmal jelentkeztek. Reményeink szerint és az eddigi visszajelzések alapján ez a szám még jelentősen bővülni fog az elkövetkező egy hónapban.
Ízelítő a konferencián a tervezett szekciók/témakörök és felkért keynote speaker előadók:
- Rezervoár geológia geomatematikai vonatkozásai - keynote speaker: Dr. Marko Cvetković
- Geofizikai adatsorok, adattömbök értelmezése, bizonytalanságai - keynote speaker: Dr. Székely Balázs
- Nagy földtani adatbázisok problémái - keynote speaker: Dr. Márkus László
- Vízminőség védelem - keynote speaker: Kovács József
- Érces és nem érces ásványi nyersanyagok kutatásának matematikai vonatkozásai - keynote speaker: Szebényi Géza
- Klíma modellezés - múlt és jövő - keynote speaker: Dr. Szépszó Gabriella
- Rendszerelmélet - keynote speaker: Prof. Molnár Sándor
- Fraktálok földtani vonatkozásai, a fraktálelmélet alkalmazása - keynote speaker: Dr. Unger Zoltán
- Adatelemzés a mérnökgeológiában - keynote speaker: Prof. Török Ákos
A konferencia honlapja
Összefoglaló a 2015-ös konferenciáról az Open Geosciences különszámában:
Hatvani, I. & Horváth, J., 2016. Open Geosciences, 8(1), pp. 1-4.
A konferenciát az MTA Nemzetközi Konferencia Pályázat keretében támogatta (NKSZ 2017-28)